Joshua Kimmich Bayern Munich Arsenal Champions League 2023-24Getty

BL: Kiütötte a Bayern az Arsenalt

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

Bayern München 1-0-ra verte az Arsenalt.

Az angliai 2-2 után Münchenben is összecsapott a Bayern és az Arsenal. Ez a mérkőzés jóval tapogatozóan indult, mindkét csapat a biztonságra törekedett. Mazraoui keresztpassza pattant veszélyesen a kapu felé, ez volt a mérkőzés első komolyabb lehetősége. A 24. percben Musiala lövését ütötte oldalra Raya, majd Odegaard kísérletét védte Neuer. A 31. percben Martinelli cselezte magát helyzetig, de a befejezésre nem maradt ereje.

A 47. percben duplakapufával kezdett a Bayern, Goretzka fejjel, Guerreiro lábbal találta el a kapuvasat. A 63. percben Sané lódult meg a szélen, átívelésébe Raya ugyan beleütött, de pont Guerreirohoz ütötte a labdát, aki hajszálpontosan rajzolta a berobbanó Kimmich fejére a labdát, aki nem hibázott. Ez láthatóan megzavarta az Arsenalt, a Bayernnek több lehetősége is volt eldönteni a mérkőzést, ez ugyan nem jött össze, de az Ágyúsok nem tudtak igazán nagy veszélyt kialakítani a túloldalon, így a Bayern 1-0-ra nyert és bejutott a legjobb 4 közé.