Thuram InterGetty Images

Idegenben is otthon, avagy Milánó kék-fekete – olasz bajnok az Internazionale!

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

Ami teljesen egyértelmű volt a Milan-Inter olasz bajnoki előtt, az az, hogy ha nyer városi riválisa ellen az Inter, huszadik alkalommal lesz olasz bajnok. A Milan pedig másfél éve nem nyert a kék-feketék ellen, az az a legutóbbi öt meccsükön.

Az már a találkozó legelején egyértelmű volt, harc lesz a végsőkig ez. Helyzet ugyan nem sok volt az első negyedórában, csata az annál inkább. Majd eljött a 18. perc, egy bal oldali vendég szöglet, majd egy megcsúsztatott labda, aztán Acerbi fejes gólja, 0–1, ami azt jelentette abban a pillanatban, hiába van még hátra a Serie A-ból 5 forduló, az Inter előnye akkora a második helyen lévő Milan előtt, mely már behozhatatlan, 17 pont.

Az első játékrész hátralévő részében is maradt a mezőnyharc, igaz az utolsó percek még tartogattak izgalmakat – először Maignan védett, majd Sommer. De 0–1 volt az állás egy félidőnyi játékot követően.

Nem sokáig, hiszen 4 perc sem telt a második 45-ből amikor is Pavard a saját tizenhatosától indította Thuramot, ő pedig gondolt egy merészet, 18-ről bődületes gólt lőtt, 0–2. Egyre közelebb érezhette magát az Inter a Scudettohoz.

Az meg még plusz hab is lehetett azon a bizonyos tortán, hogy mindez épp a Milan ellen sikerülhet a kék-feketéknek.

Ezután hosszú, hosszú percekig a mezőnyharc dominált, majd hazai oldalon is egy apró fény villant azzal kapcsolatban, hogy ősi riválisuk bajnoki ünneplésébe belerondítsanak – a 80. minutumban Gabbia fejesét még ugyan óriási bravúrral a kapufára tolta Sommer, ám a kipattanónál már ő is tehetelen volt, Tomori a kapuba fejelte két méterről a labdát, 1–2. Mi jöhetett még? Semleges szurkolóként egy nagyon jó bő tíz percre lehetett számítani. Azt is kaptuk! A 94. percben pedig egy páros kiállítást Théo Hernandez és Dumpfries esett egymásnak, a “jutalmuk” egy-egy piros lapot. Majd a legvégén egy pofonért még Calabriának is kijárt egy hasonló kártya, emberhátrányban is fejezte be ezt a kaotikus összecsapást a Milan végül.

Aztán így mindent összevetve a végén egy bajnoki cím ünneplését kaptuk meg – 2–1-es győzelmével ugyanis  huszadik alkalommal nyerte meg a Serie A-t az Internazionale!