El Azzouzi Roma Bologna 22042024Getty Images

Szépen, lassan, de biztosan őrölte fel a Bologna a AS Romát

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

Mondhatni, a stabil BL-helyet birtokló Bologna azért ment Rómába, hogy a BL-helyért úgyszint küzdő AS Roma elől még jobban ellépjen.

Ezen tényt megerősítvén pedig a vendégek El Azzouzi révén már a 14. percben meg is szerezték a vezetést. Majd az első félidő csordogált a maga ütemében, de végül az utolsó percben megduplázta előnyét a Bologna, Zirkzee jegyezte a találatot. 0-2-vel fordultak a felek.

A második játékrészre teljesen más, merőben új elképzeléssel lépett pályára a fővárosi csapat, az 56. minutumban sikerült is szépíteniük, ám tíz perc sem kellett a Bolognának, és máris újra kettővel vezettek, 1-3. Nagyot tehát nem változott semmi.

Ez pedig így is maradt egész a találkozó végéig. Bár a Roma próbált jó cserékkel javítani a helyzetén, ám a Bologna ezen a napon szinte mindent egy lapra feltéve küzdött és megérdemelten győzött.