Xavi Kovács IstvánDigi Sport

Xavi dührohamot kapott, majd magából kikelve pörölt a magyar játékvezetővel – VIDEÓ

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A katalánok edzője, Xavi Hernández alaposan kiakadt a romániai magyar játékvezetőre, Kovács Istvánra a Barcelona-PSG (1–4) Bajnokok Ligája-negyeddöntőn történtek miatt.

Mint megírtuk, a Paris-Saint Germain kedd este hátrányból fordítva 4–1-re nyert a Barcelona vendégeként, így a francia együttes 6–4-es összesítéssel továbbjutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe.

A találkozó – és utólag már kijelenthető: a párharc – fordulópontja a 29. percben érkezett el, amikor a romániai magyar játékvezető, Kovács István kiállította a hazaiak utolsó emberként szabálytalankodó védőjét, Ronald Araújót. Ennek jogosságát egyébként a videóbíró is megerősítette.

Másképp látta azonban a Barcelona vezetőedzője, Xavi Hernández, aki már a meccs közben sem tudta féken tartani az indulatait, kisebb dührohamot kapott, így az 56. percben neki is felmutatták a piros lapot.

A találkozó után Xavi oda is ment Kovácshoz, hogy felelősségre vonja. A katalán szakember magából kikelve pörölt a magyar játékvezetővel:

A katalánok vezetőedzője a találkozó utáni interjújában is a játékvezetőt kritizálta:

Nagyon idegesek és dühösek vagyunk, mert a piros lap volt a döntő tényező a meccsen. A bíró nagyon rossz volt. Mondtam neki, hogy katasztrófa a teljesítménye. Nem szeretek a játékvezetőkről beszélni, de ennek egyértelmű hatása volt a szezonra, ez ki kell mondani. Kár, hogy az egész szezon munkáját tönkretette egy felesleges kiállítás”

– húzta alá Xavi.

A Bajnokok Ligája-búcsú azt is jelenti, hogy a Barcelona könnyen trófea nélkül zárhatja a szezont. Xavi csapata már csak a bajnokságban van versenyben, hét fordulóval a szezon vége előtt nyolc pont a hátránya a Real Madrid mögött. A két ősi rivális párharcát, az el Clásicót éppen a La Liga e hétvégi fordulójában rendezik meg a spanyol fővárosban.